Haber

Eyvan sohbetlerinde Kayseri protokolü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Önder Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, Kayseri Üniversitesi (KAYU) Rektörü Prof. Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, bürokratlar, tarihçiler ve vatandaşlar katıldı.

KÜLTÜR SANAT ÇALIŞMALARI HIZ VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel değer verdiği Kültür sanat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Selçuklu mimarisinin şaheserlerinden biri olan Selçuklu Medeniyeti Müzesi, ‘İyvan Sohbetleri’ne ev sahipliği yapıyor. Bu doğrultuda düzenlenen Eyvan Sohbetleri programında Kayseri hakkında bilgi ve görüşler paylaşılıyor.

ŞEHRİN TARİHİ SEVGİSİ VE ÖZELLİKLERİ TANITILDI

Tarihi Selçuklu Medeniyetleri Müzesi’nde Araştırmacı Tarihçi Yazar Mehmet Çayırdağ’ın konuk konuşmacı olarak yer aldığı ‘Kayseri Medreseleri’ konusuyla Eyvan Sohbetleri programında Kayseri’nin tarihi hazine medreselerinden bahsedildi.

Sohbetin sonunda Vali Çiçek, Önder Büyükkılıç ve Garnizon Komutanı Taşan, Araştırmacı Tarihçi Yazar Mehmet Çayırdağ’a çiçek takdim etti.

haber-elmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu