Haber

İsrail Destekçileri Washington’da Gösteri Düzenledi

İsrail’in Gazze’ye saldırılarıyla artan Yahudi fitnesine tepki göstermek ve rehinelerin Hamas tarafından serbest bırakılmasını talep etmek amacıyla ABD’nin başkenti Washington DC’de gösteri düzenlendi.

ABD’nin çeşitli eyaletlerinden İsrail destekçileri “İsrail Yürüyüşü” adı altında başkentteki National Mall Meydanı’nda toplandı.

Kuzey Amerika Yahudi Federasyonu’nun düzenlediği gösteriye, aralarında Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Lideri Mike Johnson’ın da bulunduğu ABD Kongresi’nin bazı üyeleri de katıldı.

Binlerce İsrail yanlısı gösterici “Ateşkese hayır” sloganları atarken, bazı göstericilerin de “İsrail işini bitirsin” yazılı pankartlar taşıması dikkat çekti.

İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog da gösteriye canlı video aracılığıyla katıldı ve konuştu.

Öte yandan, Siyonist karşıtı Ortodoks Yahudi grubu ile National Mall yakınında ellerinde Filistin bayraklarıyla toplanan İsrail yanlısı göstericiler arasında zaman zaman sözlü sataşmalar ve arbedeler yaşandı.

Siyonizm karşıtı Yahudi grup İsrail aleyhine sloganlar atarken gruptan bir gencin İsrail bayrağını parçalaması dikkat çekti.

İki küme arasında gerginlik artarken bisikletli polisler alanın çevresine güvenlik şeridi çekerek çevreyi kontrol altına aldı.

Yaklaşık iki saat süren gösteri sırasında polis ve milli muhafız birliklerinin National Mall Meydanı çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

haberhavza.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu