Haber

Muş’ta aileler HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı

Muş’ta bir araya gelen aileler, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa götürülmesinden sorumlu tuttukları HDP il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaptı.

Diyarbakırlı annelerin çocuklarına kavuşmak ümidiyle başlattığı harekete destek veren aileler, her çarşamba günü eylemlerini sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası önünde toplanan aileler, “Halk düşmanı parti”, “Çocuklarımızdan vazgeçeceksiniz”, “Ha HDP, ha PKK”, “Türk-Kürt kardeşler, HDP haindir”, “İran’ı dolandıran parti” dedi. millet”, “Anneler direniyor”, “Yeter artık bize yeter. “Düşün” ve “Yeter evlatlarımızı bırakın” pankartları açıldı.

Anne ve babalar, fotoğraflarını yanlarında taşıdıkları çocuklarını teslim olmaya davet etti.

Annelerden Gülbahar Teker, gazetecilere 4 yıldır Diyarbakır ve Muş’ta eylem gerçekleştirdiklerini söyledi.

Eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını ifade eden Teker, şunları kaydetti:

“Yeter bu analar, babalar ağlıyor. Biz çocuklarımızı istiyoruz. Gel devlete teslim ol evlat. Sen gelene kadar buradan çıkmam. Seni bekliyorum. 9 yıldır oğlum kayıp. yok baba ben oğlum hastayız gelin devlete teslim olun devlet hain değildir pkk haindir.”

Anne Şahinaz Özcan da çocuğundan 7 yıldır haber alamadığını ifade etti.

Çocuğunun hayatta olup olmadığını kendisinin dahi bilmediğini ifade eden Özcan, “Ben çocuğumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum. HDP çocuğumuzu alıp PKK’ya verdi. 7 yıldır kendisinden haber alamıyorum. Dağda bir kişi kalana kadar eyleme devam edeceğim.Atilla oğlum sesimi duyuyorsan gel devlete teslim ol.” söz konusu.

basiskelehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu