Haber

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse: Önceliği Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projelerine Vereceğiz

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, kentsel dönüşüm ve yenileme projelerine öncelik vereceklerini belirterek, “Ankara’nın en eski mahallelerinden Demirlibahçe, Abidinpaşa ve Şafaktepe gibi mahallelerin kentsel dönüşüme ve yenilenmeye ihtiyacı var. tadilat yapmaya başlıyor.” söz konusu.

Köse, Gökçeyurt Mahallesi’ndeki lavanta bahçesinde düzenlediği basın toplantısında, 2019 yerel seçimlerini takip eden 4 yıllık süreçte belediye olarak yaptığı hizmetleri anlattı.

Türkiye Yüzyılının belediyeler yılı olacağını ve insan odaklı çalışmalara devam edeceklerini belirten Köse, “4 yılda 174 projeyi hayata geçirdik. 200’e yakın proje üzerinde çalıştık.” terimleri kullandı.

Köse, bu kapsamda 21 kütüphane, 5 gençlik merkezi, 8 yüzme havuzu, 23 millet kahvesi ve 6 mahalle konağı olmak üzere çok sayıda tesisi hayata geçirdiklerini söyledi. dedi.

Belediye olarak Mamak Arama Kurtarma Timi’ni (MAKUT) kurduklarını belirten Köse, grubun Hatay Samandağ’da birçok hizmette görev aldığını söyledi.

“Kentsel dönüşüm ve yenileme projelerimize öncelik vereceğiz”

Yeni dönemde kentsel dönüşüm projelerine daha fazla önem vereceklerini vurgulayan Köse, “Kentsel dönüşüm ve yenileme projelerimize öncelik vereceğiz. Ankara’nın en eski mahallelerinden Demirlibahçe, Abidinpaşa ve Şafaktepe gibi mahallelerin ihtiyacı var. Kentsel dönüşüm ve yenileme Mahalle olarak, bölge olarak tadilat yapmaya başlıyoruz.” dedi.

Ankara’nın ilk millet bahçesi olan Üreğil Millet Bahçesi’ni yaptıklarını, buna Mutlu Ege Millet Bahçesi ve Şehit Hamza Sülün Millet Bahçesi’ni de eklediklerini belirtti.

Görüşmenin ardından bir gazetecinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla ilgili sorusuna Köse, şu yanıtı verdi:

“İlçe belediye başkanları arasında kim büyükşehir belediye başkanı olmak istemez ki? Ama şu anda bize bir görev düşüyor. Mamak halkına sözler verdik, yerine getirdik. Önümüze getireceğimiz çok işler var. Mamak.Doğal olarak benim görevim bundan sonraki dönemi planlamak bunları bundan sonra yapmak AK Parti Cumhur İttifakı olarak inşallah büyükşehiri alacağız bunda hiç şüphemiz yok.Bununla ben doğal olarak Mamak Belediye Başkanı olarak yeni dönemde de devam etme isteğimi ifade ediyorum.

polatelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu