Teknoloji

Randevu Oluşturma ve İptal Etme: 182 Nedir? 182 Neden Aramalısınız?

182 MHRS randevu sistemi numarası olarak bilinmektedir. Bazen 182 numarası vatandaşların telefonlarını arayabilir. Peki 182 neden arıyor? Telefonun kilidini açmam gerekiyor mu? İşte tüm detaylar.

182 Bu nedir?

182 Hastane Randevu Merkezinin numarasıdır. Vatandaşlar bu numara üzerinden istedikleri hastaneden randevu alabiliyor.

MHRS sistemi üzerinden de hastanelere randevu alınabilmektedir. Ancak, trafiğin yoğun olduğu zamanlarda çevrimiçi olarak randevu bulmak zor olabilir. 182 davet merkezinden yetkili kişi ile görüşerek uygun randevular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

182 Neden Aramalısınız?

182 numaralı telefon sizi arıyorsa ertesi gün için hastane randevunuz var demektir. Bu randevuyu 182 numaralı telefondan veya MHRS sisteminden almış olabilirsiniz.

Seni aramalarının sebebi, bir randevuya gidip gitmediğini öğrenmek. Randevuya gelmeyecekseniz bu davetiye ile randevuyu iptal edebilirsiniz.

182 Aramasını Açtığınızda Ne Olur?

Gelen aramayı cevapladığınızda sistem sizi sesli komutlara yönlendiriyor. Randevuya gidip gitmemenize göre 1 veya 2 butonuna basmanız gerekmektedir. Tuşa bastıktan sonra arama işlemi sonlandırılır.

Özellikle son günlerde hastanelerden randevu bulmak çok zor. Bu sebeple oluşturmuş olduğunuz randevuya gitmeyecekseniz randevunuzu iptal etmeyi unutmayınız.

Diğer hastaların da randevu alabilmesi ve herhangi bir aksama yaşamaması için randevuyu 182 üzerinden iptal edebilirsiniz.

Ayrıca 182’yi aramadan önce MHRS sistemine giriş yaparak kendi randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS Randevusu Alma ve İptal Etme

TC kimlik numaranız ve şifreniz ile MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra randevu alabilirsiniz. 182 üzerinden TC kimlik numaranızı girdikten sonra canlı operatöre bağlanarak randevu oluşturabilir ve iptal edebilirsiniz.

MHRS sistemine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu